Σώθηκε, χωρίς όμως να πάρει το πολυπόθητο «διπλό»

Ο Όμιλος σώθηκε και βαθμολογικά με το 1-1 στην Τρίπολη, παρόλο που είχε ευκαιρίες να πάρει ακόμη και τη νίκη.

Ο ΟΦΗ πήρε την ισοπαλία με 1-1 στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα, για την 6η αγωνιστική των playouts, σε ματς βέβαια που θα μπορούσε να σκοράρει πάνω από μία φορά.

Ο Όμιλος είχε περισσότερες ευκαιρίες στο παιχνίδι, μαζί με δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο, αν και έκανε αρκετά λάθη στο αμυντικό κομμάτι.

Αξιοσημείωτο πως ο Ράσταβατς πέρασε στο παιχνίδι τον 16χρονο στράικερ, Κώστα Αγγελάκη, ο οποίος έχει ύψος 1,93μ.

Ο αγώνας

Στο 5ο λεπτό, ο Μπάκου είχε την ευκαιρία να σκοράρει μπροστά σε κενή εστία εκτός της μεγάλης περιοχής, αφού νωρίτερα ο Τσιφτσής προσπάθησε να διώξει, με την μπάλα να φτάνει στον Γερμανό εξτρέμ.

Επτά λεπτά αργότερα, ο Αστέρας άνοιξε τον σκορ έπειτα από κόρνερ, όταν ο Μιριτέλο «κατέβασε» με κεφαλιά, ο Λουκάο προσπάθησε να διώξει, όμως η μπάλα έφτασε στον Ρεγκίς, που έδωσε πάσα στην μικρή περιοχή, όταν «πετάχτηκε» ο αμαρκάριστος Αλάγκμπε για το 1-0.

Ο Τοράλ προσπάθησε να βγάλει άμεση αντίδραση, αφού στο 14′ δοκίμασε το πόδι του έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του βρήκε το κάθετο δοκάρι.

Στο 24′ ο Ισέκα έχασε μοναδική ευκαιρία, όταν μετά από συνεργασία με τον Τοράλ, ο Ισπανός τον «έβγαλε» σε τετ-α-τετ, όμως ο Βέλγος βρήκε ΚΑΙ αυτός το δοκάρι.

Τραγικό λάθος του Μεγιάδο στο 28′, με τον Ζουγλή να κλέβει την μπάλα λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, αλλά ο Μπάκιτς τον πρόλαβε, με το ριμπάουντ να σώζεται πάνω στην γραμμή από τον Λαμπρόπουλο.

Φανταστική σέντρα του Τοράλ στον Ισέκα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο οποίος βγήκε σε τετ-α-τετ για άλλη μια φορά, όμως ο Τσιφτσής τον «νίκησε» εκ νέου.

Ο Όμιλος κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, με το αυτογκόλ του Γκρόζντανιτς, όταν ο Μπάκου «γύρισε» στην μικρή περιοχή για να βρει τον Τοράλ, όμως ο αμυντικός του Αστέρα «άπλωσε» πρώτος το πόδι του και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Κατηγορία : Ανδρική Ομάδα