Εκτός συνέχειας για την Κ15

Με ήττα στην Τρίπολη από τον Αστέρα (4-0) έκλεισε η χρονιά για την Κ15 του ΟΦΗ.

Η ενημέρωση της ΠΑΕ ΟΦΗ:

Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε αλλά και την συνολική προσπάθεια που κατέβαλε, η Κ15 του ΟΦΗ δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση και να διεκδικήσει μια θέση στο Final 4 του πρωταθλήματος Super League K15, καθώς ηττήθηκε με σκορ 4-0 από την αντίστοιχη του Αστέρα.

Στην αναμέτρηση που έγινε στις αθλητικές εγκαταστάσεις του γηπέδου “Θ. Κολοκοτρώνης”, ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 20′ με τον Ζορμπαλά να σουτάρει, τη μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Κετένογλου.

Ο ΟΦΗ απείλησε στο 24′ με τον Χριστουλάκη να κάνει το σουτ, αναγκάζοντας σε δύσκολη επέμβαση τον Τσομπανίδη.

Οι Αρκάδες διπλασίασαν το σκορ στο 28′, με σουτ του Ζόγκου εκτός περιοχής.

Στα λεπτά που ακολούθησαν η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της και απείλησε δυο φορές με τους Πετούση και Αντωνακάκη, οι προσπάθειες των οποίων δεν βρήκαν στόχο, με το 2-0 να παραμένει μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου.

Ο ΟΦΗ μπήκε δυναμικά στο β’ ημίχρονο και στο 47’ έχασε μια ακόμη σημαντική ευκαιρία για να σκοράρει. Μετά από ωραία ανάπτυξη της ομάδας μας και σέντρα του Κλάδου από δεξιά, ο Αντωνακάκης δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να μαζεύει τη μπάλα.

Στο 54’ ο Αντωνακάκης βγήκε τετ α τετ απέναντι στον Τσομπανίδη, έκανε πολύ καλό πλασέ, αλλά νικήθηκε από τον γκολκίπερ των Αρκάδων.

Στο 63’ ο Χριστουλάκης σκόραρε για τον ΟΦΗ, όμως το γκολ δεν μέτρησε καθώς η φάση είχε σταματήσει νωρίτερα, με τον ποδοσφαιριστή της ομάδας μας να έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ρυακιωτάκης με εξαιρετική ατομική προσπάθεια, απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και μπήκε στην περιοχή, όμως δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τσομπανίδη.

Ο ΟΦΗ αναγκάστηκε να τελειώσει το ματς με αριθμητικό μειονέκτημα. Στο 75’ ο Στάβρε βρήκε την μπάλα με το χέρι, λίγο πριν αυτή περάσει την γραμμή τέρματος, με το διαιτητή της αναμέτρησης να αποβάλλει τον νεαρό επιθετικό, καταλογίζοντας παράλληλα πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πιέρρος, ο οποίος ευστόχησε για το 3-0.

Δυο λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης, ο Δουρής διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τον Αστέρα.

Κ15 ΟΦΗ (Π. Πετράς): Κετένογλου, Κλάδος, Χριστουλάκης, Ξενούλης, Κοντόπουλος (65′ Μολυμπάκης), Ασμαριανάκης, Ρυακιωτάκης (75’ Μαχλάς), Μαριετάκης (41’ Στάβρε), Αντωνακάκης (65′ Κλωνάρης), Πετούσης, Καραγιάννης (55′ Ματθαιάκης).

Κατηγορία : Ακαδημίες